Ahoj, zajímalo by mě, kdo jste se teď odkud vrátil a jak se vám tam líbilo. Ať už to byl třeba pobyt v Chorvatsku, Římě nebo na Slovensku... Kolik tam bylo lidi, jak cestování v této zvláštní době šlo a s čím jste se potkali? Nebo naopak co vás nadchlo a překvapilo? Diky za jakékoliv zkusenosti. :-)  .

Kdo se teď odkud vrátil a jake to bylo?

Založil ve fóru Cestopisy

@Miba:

 

Dekuji! A jste byli na antigenni? Kolik to stalo? 

 

miba napsal(a):

@Xris, testování na Rhodosu:

Syn taky potřeboval test, byli jsme 22.7. na klinice Euromedica. Objednal jsem termín předem mailem, ale asi nebylo ani potřeba, brali to postupně podle příchodu. 

0 Citovat

Ano, antigenní, za 20€.

0 Citovat

Bizi13 napsal(a):

[citace="Michal"]

Ahoj, nekdo nejakou zkusenost z posledni doby pri ceste do Lotysska? Mam v planu letet do Rigy a nasledne se presunout busem do Estonska. Neabsolvoval ted nekdo? Pripadne co vse je k tomu potreba :-) Jak to tam realne vypada s omezenim? Diky

Ahoj, jsem právě v Rize. Před odletem je potřeba vyplnit lotyšský formulář pro vstup do země a zaslaný QR kód plus Covid pas se ukáže při odletu. Po příletu do Rigy nikdo nic nekontroluje. Roušky (jakékoliv) jsou povinné ve všech vnitřních prostorech. 

[/citace]

Diky, musi byt PCR test nebo staci antigen? a zije to tam normalne? restaurace atd.

0 Citovat

miba napsal(a):

Ano, antigenní, za 20€.

Nevis kolik stoji PCR a za jak dlouho je ? A na letisti  se neda ? Diky 

0 Citovat

PCR za 60€, výsledek nejpozději do 24 hodin.

https://www.euromedica-rhodes.gr...d-19-test/

 

0 Citovat

Diky  myslis ze nic jineho na Rhodosu neni ?

0 Citovat

Babiš testuje za 28EUR. Nepochybuju, že se ti tam nepovede nějak vetřít.

https://www.rodospalladium.gr/co...andsafety/

 

0 Citovat

[/citace]

Diky, musi byt PCR test nebo staci antigen? a zije to tam normalne? restaurace atd.

[/citace]

Cestujícím s dokončeným očkováním stačí Covid Pass a vyplněný vstupní formulář. Žádný test není třeba (zatím). Neočkovaní mají v podstatě vstup do Lotyšska zapovězen, protože musí mít PCR test a po příletu do Lotyšska absolvovat 10 denní karanténu. Jinak restaurace mají zatím otevřeny jen venkovní zahrádky. Cestovala jsem hodně vlakem a lodí, navštívila jsem 3 hrady. Na lodi a na hradech nikdo roušky neřešil, jinak v ostatních případech ty roušky kontrolují a vyžadují. 

0 Citovat

Dnes návrat z Kodaně. Po cestě tam, ani zpátky nikdo nic nekontroloval. Stačila občanka a BP. V Kodani kontrolují při usazení v restauraci, hotelech, památkách.... Corona pass.

0 Citovat

Dnes Sasko, vse bez rousek, plati to pry uz tyden. Na Cinovci ani noha.

0 Citovat

Bizi13 napsal(a):

Diky, musi byt PCR test nebo staci antigen? a zije to tam normalne? restaurace atd.

[/citace]

Cestujícím s dokončeným očkováním stačí Covid Pass a vyplněný vstupní formulář. Žádný test není třeba (zatím). Neočkovaní mají v podstatě vstup do Lotyšska zapovězen, protože musí mít PCR test a po příletu do Lotyšska absolvovat 10 denní karanténu. Jinak restaurace mají zatím otevřeny jen venkovní zahrádky. Cestovala jsem hodně vlakem a lodí, navštívila jsem 3 hrady. Na lodi a na hradech nikdo roušky neřešil, jinak v ostatních případech ty roušky kontrolují a vyžadují. 

[/citace]

tak ja nevim na mvz.cz je tohle

Osoby, které nebyly očkovány (a neprodělaly onemocnění COVID-19)  – vyplňují dotazník covidpass a před vstupem na území Lotyšska musí podstoupit test ke zjištění covid-19, s negativním výsledkem.

Upouští se od vyžadování popříjezdové 10-denní samoizolace. 

neni zde definovano jaky typ testu je vyzadovan a uplne si to protireci s tim co jste psala...

0 Citovat

Ahoj,

nevrátil se teď někdo z Tenerife? Chystám se tam v polovině srpna (takže chápu, že do té doby se ještě všechno může tisíckrát změnit, ale i tak se ptám :)). 

Aktuálně je tam stupeň 4, což je nejvyšší možný. Jak to vypadá v praxi? Jsou otevřené pláže? Nějaká výrazná omezení? 

Moc díky za info všem. 

0 Citovat

Praha - Málaga - Vídeň

Praha - u gatů kontrola vstupního formuláře. V Malaze jen rychlé načtení. Cesta zpět nikdo nic. Občanku jsem poprvé vytáhl až u vojáka ve Vídni - "rychlá ulička transit" - pouštěl snad všechny mimorakouské - jestli se stěhujete do Vídně, nebo jedete hned domů mu bylo úplně jedno. Přijezdový formulář do Čr jsem nevytáhl ani jednou. Letadla tam i zpět téměř plná. Na letišti v Maláze šrumec větší než ve Vídni nebo v Praze.

Jinak Málaga poprvé - vyloženě místo na koupačku moc nedoporučuji - voda studená, dcl špinává a hned hluboká. Město ale pecka.

0 Citovat

takze hlasim navrat zo Suceavy, tam tie opatrenie nie su ziadne, fakt respiratory/ruska na letisku.

Vo Viedni sme sli najprv pre papierovy boarding pass na Wizz, myslel som ze kvoli kontrole covid pass a pod. nic nechceli. takisto ani v rumunsku nebolo treba nic vyplnat. 
Cestou naspat uz sme mali mobile boarding pass s Ryanair no aj ten bolo treba vymenit za papierovu letenku. Opat sa nic nekontrolovalo. Vo Viedni tiez nic.

0 Citovat

Michal napsal(a):

[citace="Bizi13"]

Diky, musi byt PCR test nebo staci antigen? a zije to tam normalne? restaurace atd.

[/citace]

Cestujícím s dokončeným očkováním stačí Covid Pass a vyplněný vstupní formulář. Žádný test není třeba (zatím). Neočkovaní mají v podstatě vstup do Lotyšska zapovězen, protože musí mít PCR test a po příletu do Lotyšska absolvovat 10 denní karanténu. Jinak restaurace mají zatím otevřeny jen venkovní zahrádky. Cestovala jsem hodně vlakem a lodí, navštívila jsem 3 hrady. Na lodi a na hradech nikdo roušky neřešil, jinak v ostatních případech ty roušky kontrolují a vyžadují. 

[/citace]

tak ja nevim na mvz.cz je tohle

Osoby, které nebyly očkovány (a neprodělaly onemocnění COVID-19)  – vyplňují dotazník covidpass a před vstupem na území Lotyšska musí podstoupit test ke zjištění covid-19, s negativním výsledkem.

Upouští se od vyžadování popříjezdové 10-denní samoizolace. 

neni zde definovano jaky typ testu je vyzadovan a uplne si to protireci s tim co jste psala...

[/citace]

Tak už je zase nějaká změna, na stránkách cestujlevne.com stále visí informace o nutnosti karantény pro neočkované cestující. Na mvz.cz sice není uveden typ testu, ale na lotyšském webu se píše o PCR testu - viz zde :

https://www.mfa.gov.lv/en/consul...f-covid-19

0 Citovat

[/citace]

Tak už je zase nějaká změna, na stránkách cestujlevne.com stále visí informace o nutnosti karantény pro neočkované cestující. Na mvz.cz sice není uveden typ testu, ale na lotyšském webu se píše o PCR testu - viz zde :

https://www.mfa.gov.lv/en/consul...f-covid-19

[/citace]

pise se zde: 

** The following tests may be taken:

  • a PCR test 72 hours before boarding the carrier’s vehicle or entering Latvia, or
  • an antigen test taken not earlier than 48 hours before boarding the carrier’s vehicle or entering Latvia. 

 

0 Citovat

Edvard napsal(a):

Ahoj,

nevracel se teď někdo z Itálie s Ryanair? Jelikož stačí test až po příletu, stejně tak to má i aktualizovaný ryanair na svém webu v pdf, tak test nutný snad nebude.. nerad bych se s nimi pak hádal. Nebo vyhodit nějakých 25 eur v itálii za antigen, aby si pak o něj ani neřekli při nástupu do letadla.. 

 

Ahoj,

mohu rict jen zkusenost okovaneho z minuleho tydne

Praha>Bergamo ... nekontrolovali nic, ani  v Praze

Treviso->Praha .... v trevisu kontrola PLF do CR + Certifikat ockovani jeste pred security, je nutne vystat frontu jako na klasicky check-in ikdyz je hotovy a clovek nic neodbavuje, tam zkontroluji doklady, daji papirek s razitkem a teprve pak vas pusti dal dovnitr  .... v Praze pak ve stredu ani noha a z letadla rovnou ven

0 Citovat

Jitka napsal(a):

Ahoj,

nevrátil se teď někdo z Tenerife? Chystám se tam v polovině srpna (takže chápu, že do té doby se ještě všechno může tisíckrát změnit, ale i tak se ptám :)). 

Aktuálně je tam stupeň 4, což je nejvyšší možný. Jak to vypadá v praxi? Jsou otevřené pláže? Nějaká výrazná omezení? 

Moc díky za info všem. 

Jitko, pokud nejsi vyloženě party typ, tak by tě aktuální opatření neměla výrazně omezovat. Pláže otevřené (bez roušky), restaurace a bary také, byť s omezenou kapacitou a pokud chceš sedět vevnitř, musíš se prokázat očkováním / testem (na venkovních zahrádkách neplatí). Při pohybu mimo obce, sportu, na trecích v horách apod. roušku de facto nepotřebuješ.

Doporučil bych ti sledovat online noviny canarianweekly.com a FB skupiny Slováci a Češi na Tenerife, případně Kanárské ostrovy - tam všude najdeš aktuální info od lidí, kteří tam pobývají. Jinak stupeň 4 je aktuálně na ostrovech mnohem měkčí než tento stupeň býval při svém zavedení loni na podzim. Takže no stress;) Pokud máš další dotazy, klidně se ptej.

0 Citovat

Rakousko Vídeň + Maďarsko :

Vlakem ČB - Linz - Videň - Šoproň a zpět pak autem.

Vlak naprosto OK nikde žádná kontrola....zpět autem pouze šaškovali rakušáci na hranicích s Maďarskem ,ale stačilo zamávat českou občankou.

V Maďarsku tam mají rozum a ten tyjátr už je nějaký ten týden ukončen včetně roušek....nikde žádná omezení a lidí v lázních jak za starých časů.

Ani v Rakousku jsem roušku nikde nenasadil i když tam to uvnitř a v metru nosí celkem poctivě a někteří blázni dokonce i venku. Ve Vídni ten certifikát na hotelu vidět chtěli a docela to študovala.....šok pro mě byl ,když to chtěl ráno po mě pingl i na snídani a ještě vyplnit lejstro.

Při volném průjezdu hranic ten e-formulář při návratu do ČR vyplňuje snad jen blázen ..

0 Citovat

Dnes let s lufthansou praha Frankfurt ponta delgada. Výborné časy-odlet v 7 ráno, na azorech 12.30 místního času. Pro let do Frankfurtu jen chtěli vidět očkování, vyplněný formulář pro Německo z Česka není třeba..příruční kufr váhu (má být 8 kilo) nikdo neřešil. Do Frankfurtu v economy light (letenky za parádní 3500-praha azory) pouze malá láhev vody a čokoládka... při skoro 5 hodinovém letu z Německa na azory to stejné...takže bída..ve Frankfurtu jen pas a letenku, skoro plné letadlo. Přílet na azory- chtěli vidět qr kód jejich formuláře a qr kód očkování.. ptali jsme se raději jestli musíme 6 den na test když jsme očkováni.. ne.. jo a praha erste, tak ráno řízky nejsou...:)

0 Citovat

Plzeň - Norimberk - Plzeň (vlakem) - nikdo po cestě tam ani zpět nic neřešil 

0 Citovat

Víkendovka Katowice-Oslo Torp(W6)  Oslo Gardenomen-Katowice (FR).

V Katowicích kontrola dokumentů na check-innu, po mě chtěli i Norský PLF i když ho mít nemusím, a přesvědčil je až výtisk ze stránky https://reg.entrynorway.no/ na který odkazuje i mail, který W6 rozesílá před cestou. V Katowicích nabralo letadlo 1/2h sekeru už tím, že po jeho příletu pouštěli z paluby lidi v cca 1 minutových rozestupech, tak jsme jen přes sklo koukali, co se děje... Po příletu v Torpu selekce, cestující s dětma jako první ke kontrole, pak rozdělení do dvou řad, v jedné očkovaní a s prodělanou nemocí a v druhé všichni ostaní-na testy. Po naskenovaní pasu si poctivě naskenovali i covid pass a člověk dostan na CP zelenou nálepku, která ho přes následující dvě kontroly pustila z letiště. Protože bus na nádraží Torp jezdí jenom do 21:20 a my se dostali z letiště až 10 minut potom, takže taxi za 315NOK a hurá vlakem do Osla. Jak dlouho tam stáli ti na testy, netuším.

V Norsku absolutně bez roušek jak venku, tak vevnitř (obchody, restaurace, kluby, muzea) tak i v MHD, vlaku, trajektu... Všude plno lidí, žádné dodržování opatření pro rozestupy, kluby narvané k prasnutí, pláže v Oslu taky...

Při odletu z Gardenomenu zase na check inn, kontrola polského digitálního PLF (kdo neměl, musel si vypsat, byl tam k dispozici QR kod s odkazem) a následně vytištěn BP.

V Katowicích stačilo říct tranzit a pohoda.

 

 

 
0 Citovat

KTW – PFO – KTW

Odlet - v Katowicích nás z bezpečnostní kontroly poslali na odbavení, kde nám holčina po zkontrolování CyprusFlightPass dala kartičku, s kterou jsme již v pohodě prošli. CyprusFlightPass chtějí na Kypru vidět při vstupu do všech větších obchodů, obchodních center, restauraci. Zpět jsme udělali mladšímu, co má zatím jen jednu dávku antigen zdarma v Paphos u obchodního centra. Podmínky návratu do ČR tedy asi splněny, vyplněn dále náš příjezdový formulář a taky PL příjezdový formulář (ty nikde nechtěli vidět). Včera návrat. V Paphos – nikdo nic nechtěl vidět. Let zpět 100% plný.  V Katowicích na pasovce docela peklo, 4 okénka pro vstup těch co nemusí nastoupit v PL do karantény, protože splnili podmínky a 4 okénka pro ty co nesplňují podmínky pro vyloučení z karantény. Před okénky pro ty co splnili podmínky, aby nemuseli do karantény obrovské řady, odhad tak na dvě tři hodiny, pro ty co nesplňují podmínky vyloučení z karantény pár lidí. Vyhodnotil jsem, že pro tranzit se mne karanténa v PL netýká a tedy si minimálně dvě hodiny počkám, jelikož na to ale nebyly síly, tak jsme se zařadili do skupinky těch, co musí v PL do karantény. Hraniční stráži jsem podal naše pasy a certifikáty o očkování a mladého antigen test a chlapec nás bez problému pustil do PL.

 

   

0 Citovat

Já dnes přiletěl z Krakova a co mě tedy překvapilo, jak tu na Ruzyni dlabou na kontrolu příjezdového formuláře. Kdyby celé letadlo mělo jeden obrázek, nic nepoznají, stačilo zdálky zamávat. To předminulý týden v BER byla důkladná kontrola každého a vlastně i při cestě do Krakova...

0 Citovat

Málaga z Vídně. Na check-inu kontrola papírů včetně PLF už ve frontě výměnou za lístek. Po příletu zakuklené dámy skenovaly kód z PLF. Časem nám došla SMS s místním číslem na COVID informace. Roušky v MHD, obchodech a pod, i když obsluha v některých podnicích si z toho moc nedělala, naopak v sámošce upozorňovali nosály, že si mají roušku nasadit pořádně. Na ulicích byla maskovaná možná tak půlka lidí. Přes den to na ulicích ještě šlo, ale večer se v centru vyrojily davy, restaurace vč. zahrádek plně obsazené, ani si nechci představovat, jak to tam vypadalo před COVIDem. 😆 

Návrat v pohodě - kontrola dokladu a BP, zbytek mañana. Ve Vídni abrakadabra tranzit.

Vídni bych za narvané nevětrané choboty s horkým vzduchem se sníženým obsahem kyslíku udělil ocenění COVID-Friendly Airport of 2021. 🤣

0